Co jest zdrowe dla psa

Ludzkie pokarmy, niekoniecznie muszą być dla naszego psa zagrożeniem. Wyróżniamy też takie produkty, które bez obaw może podać naszemu zwierzakowi. W takich wypadkach ser jest pierwszą rzeczą, którą można, a wręcz trzeba dawać psu, ponieważ całość zawiera dużo białka. Zanim jednak podamy ten smakołyk zwierzakowi, musimy być pewni, że pies nie cierpi na reakcję uczuleniową związaną z nietolerancją laktozy. Jeśli już dajemy psu do jedzenia ser, to postarajmy się, aby był to ser z niską zawartością tłuszczu. Jeśli chcemy, aby zwierzakowi dobrze funkcjonowały jelita, to możemy mu podać jogurt.

Dobry produkt
Oprócz właściwej regulacji w tego typu produktach pies znajdzie wiele składników odżywczych w tym wapń dla mocnych kości, cynk czy witaminę B12. Jeśli wybieramy jogurty, to korzystajmy wyłącznie z probiotyków, ponieważ nie zawierają one cukru czy też innych słodzików, które mogłyby być szkodliwe dla zwierzaka. Jabłka to również odpowiedni zestaw różnych witamin i można je podawać jako dobrą przekąskę. Jak sami widzimy, możemy w dość konkretny sposób, urozmaicić dietę psa i nie musimy się obawiać, że coś zaszkodzi naszemu psu. Trzeba przyznać, że niektóre pokarmy ludzkie podawane zwierzakowi są w stanie zachować jego długie zdrowie. Oczywiście, zanim będziemy mieli pewność, że coś możemy podać naszemu pieskowi, powinniśmy się najpierw upewnić, ponieważ pomyłka może nas dużo kosztować. Musimy liczyć się z każdym scenariuszem, tylko wtedy uzyskujemy pewność, że dany produkt jest całkowicie bezpieczny.

Odmieniamy dietę psa
Makaron, nie jest złym składnikiem, który możemy zastosować w codziennej diecie. Co więcej, możemy go spokojnie wymieszać z mięsem, tworząc w ten sposób bardzo smakowite połączenie, nasz pies na pewno doceni nasze starania. Kurczak także jest całkowicie bezpieczny dla psa, możemy go podawać w różnej formie. W przypadku owoców pies może jeść truskawki, nie stanowią one dla niego zagrożenia, jako jedne z nielicznych owoców i warto o tym pamiętać. W ten sposób możemy też łatwo urozmaicić dietę naszego czworonoga. Tylko od nas zależy, co ostatecznie wybierzemy.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania