Czego nie powinien jeść pies

Psy, posiadają bardzo delikatny żołądek, przez co zwierzę nie może jeść wszystkiego. Wiele produktów może zaszkodzić, a nawet doprowadzić do zatrucia naszego pupila. W pierwszej kolejności pies powinien unikać słodyczy ze względu na duże ilości cukru. Zwierzęta nie powinny jeść też czekolady. Tego składnika właściciele psów muszą unikać w szczególności, ponieważ czekolada zawiera w składzie teobrominę, która jest trująca dla psiaka. Gorzka czekolada również jest szkodliwa. Pies może po spożyciu dostać biegunki, wymiotów, a nawet zapaść w śpiączkę.

Kości są niebezpieczne
W przypadku psów, powinno się wyeliminować z diety kości drobiowe. Mogą one być niebezpieczne, ponieważ są łamliwe, a co za tym idzie, rozpadając się, mogą wbić się w przełyk, a nawet doprowadzić do uszkodzenia najważniejszych organów wewnętrznych co zakończy się śmiercią zwierzaka. W przypadku gdy taka kość utkwi w ciele zwierzaka, konieczny jest zabieg operacyjny w celu wydobycia takiego kawałka, ponieważ to jedyna czynność, która może uratować życie naszemu psu. Jak sami widzimy, psy nie powinny jeść wszystkiego, ponieważ większość rzeczy jest zwyczajnie niebezpieczna lub toksyczna dla organizmu zwierzaka. Jeśli dbamy o naszego zwierzaka, to powinniśmy unikać w pokarmie cebuli, czy czosnku. Wspomniane składniki mogą być naprawdę niebezpieczne dla psa, ponieważ oba produkty posiadają tiosiarczan sodu, który nie tylko jest trujący, ale może on również doprowadzić naszego psa do anemii.

Owoce zagrożeniem dla psa
Czosnek w tym zestawieniu jest mniej szkodliwy, ale bardzo rzadko możemy spotkać go w produktach typu karma. Dla psa nawet winogrona mogą być zabójcze, ponieważ znajdujące się w nich substancje osiadają z czasem na nerkach, co sprawia, że organ funkcjonuje nieprawidłowo. Warzywa też nie zawsze są bezpieczne dla zwierzaka. Dlatego powinniśmy je ograniczyć do minimum w codziennej diecie naszego psa. Wiele warzyw powoduje u zwierzaka wzdęcia oraz nadmierne wydzielanie gazów co może odbić się bardzo niekorzystnie na zdrowiu naszego zwierzaka. Jeśli jesteśmy mądrymi właścicielami, to z łatwością będziemy unikać wymienionych produktów. Pies to nasz przyjaciel dlatego nie trujmy go czymś, co może spowodować u niego chorobę, a nawet śmierć.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania