Karmimy szczeniaka labradora

CPosiadanie labradora, nie jest niczym wyjątkowym, ponieważ jest to jedna z najbardziej popularnych ras psów znanych na całym świecie. Pamiętajmy, jednak że zwierzaki te od małego potrzebują dobrej zbilansowanej diety tak, aby mogły się prawidłowo rozwijać. Małe labradorki mają delikatny żołądek, dlatego powinniśmy karmić zwierzaki tylko i wyłącznie jedzeniem wysokiej jakości. Pokarm musi zawierać węglowodany, tłuszcze oraz minerały. Do prawidłowego rozwoju potrzebna jest również świeża woda. Nasz pies powinien mieć cały czas jak najlepszy dostęp do wody. Labradora powinno się karmić, dając mu przynajmniej 3 do 4 misiek dziennie.

Czytaj również: Labrador retriever - opis rasy >>

Jedzenie zrównoważone
Pamiętajmy, jednak że pies powinien spożywać jedynie 3 posiłki bez dojadania. Małe psy nie są w stanie zjeść wszystkiego, dlatego wyznaczmy czas do 20 minut, a następnie po upływie czasu zabierzmy miskę. Pies powinien mieć stałe przerwy, ponieważ w ten sposób pokarm jest lepiej trawiony. Mniejsze labradory w zupełności zadowolą się nawet 2 posiłkami dziennie. Jako właściciele cały czas musimy, nadzorować wagę naszego psa w tym celu, powinniśmy skonsultować się z weterynarzem, jeśli zaobserwujemy zbyt dużą zmianę w wyglądzie psiaka. Pamiętajmy, że podawane jedzenie zwłaszcza gotowane wymaga od nas dużej wiedzy na temat bilansu składników, które wykorzystamy w celu utrzymania niezbędnej kondycji naszego zwierzaka. Nie możemy wszystkich składników takich jak mięso czy warzywa wrzucać do jednej miski.

Potrawy muszą być podzielone
Labrador, powinien mieć wszystko oddzielone, a następnie podzielone na właściwe porcje. Tylko wtedy produkty są bardziej odżywcze i faktycznie wpływają na rozwój naszego psa. To właśnie dlatego sposób odżywania powinien zostać omówiony z dietetykiem. Taka osoba ma o wiele większe doświadczenie w tej dziedzinie i na pewno będzie w stanie nam pomóc. Dobra fachowa rada nigdy nie jest zła pod warunkiem, że dostosujemy się w pełni do wskazówek, jakie otrzymamy. Karma nigdy nie powinna zawierać dodatkowych sztucznych ulepszaczy czy też innych barwników. Wspomniane dodatki mogą się okazać bardzo szkodliwe dla naszego psa, to właśnie dlatego musimy uważać i kupować produkty pozbawione takich zbędnych ulepszaczy smaku czy koloru lepsze jest naturalne jedzenie, ponieważ ma w sobie prawdziwe wartości odżywcze.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania