Pies i noworodek w domu


Pojawienie się noworodka w domu może być dużym szokiem dla naszego pieska. Oczywiście my jako właściciele powinniśmy przygotować nasze zwierzę na taką chwilę. Pies może mieć z tym bardzo duży problem, ponieważ nie rozumie on z początku całej sytuacji, w jakiej się znajduje. Gdy dziecko przychodzi na świat, automatycznie cała uwaga spada na niemowlaka. Pies w takich wypadkach może odczuć brak uwagi swojego właściciela, co mocno odbije się na psychice zwierzaka, ponieważ jest to z pewnością sytuacja bardzo stresująca. W takich sytuacjach musimy rozwiązać problem, ale w żadnym wypadku nie oddawajmy psa, po prostu pomóżmy naszemu zwierzakowi, dostosować się do nowej sytuacji. W ten sposób zwierzę faktycznie będzie w stanie oswoić się jakoś z zaistniałą sytuacją, a dziecko będzie całkowicie bezpieczne.

Poprawa relacji
Kontakt z czworonogiem może bardzo pozytywnie odbić się na rozwoju dziecka, ponieważ zwierzęta ułatwiają rozwój dzieciom. To właśnie dlatego powinniśmy, wykorzystać tę sytuację od samego początku, uczyć dziecka wrażliwości do zwierząt z pewnością będzie to właściwie podejście i pies jest w stanie żyć z dzieckiem w zgodzie. Wiele rodziców boi się zostawić psa z dzieckiem, ponieważ obawiają się oni reakcji zwierzaka. Jest to zupełnie niepotrzebna kwestia, ponieważ w praktyce zwierze nie zrobi krzywdy dziecku. Pies także jak dziecko jest ciekawe świata i poznanie nowej istoty jest dla psa ważne, zwłaszcza jeśli w przyszłości będzie to jego dodatkowy kompan do zabawy. Warto więc postawić na integrację psa i dziecka, ponieważ z takiej nietypowej kooperacji możemy liczyć na zupełnie inne relacje zdrowe relacje między zwierzakiem a naszym psem. Odpowiednio wyszkolony pies jest w stanie kontrolować swoje emocje, dzięki czemu przebywanie z dzieckiem jest elementem edukacyjnym.

Współpraca z psem
Dobrze ułożony pies zawsze będzie chronił dziecko, zwłaszcza jeśli wychowują się razem. W przyszłości będzie to największy obrońca naszego dziecka, ponieważ zwierzę ostatecznie przyzwyczai się do człowieka. Tak więc właściciel powinien być przygotowany na to, że pies jest w stanie mieszkać razem z dzieckiem i niepotrzebne są jakieś ustępstwa czy rezygnowanie z czegoś warto więc zdecydować się na taki krok.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania