Agresja smyczowa radzimy sobie z furią psa

Nawet dobry i w pełni wychowany pies może zachowywać się zupełnie inaczej w momencie, gdy spotka drugiego zwierzaka. Bardzo często furia czy też inne gwałtowne zachowania sprawiają, że nasz pies momentalnie staje się agresywny. Jeśli się tak dzieje, to znaczy, że mamy do czynienia z tak zwaną agresją smyczową. Behawioryści oraz inne osoby zajmujące się na co dzień psami doskonale znają istotę tego problemu. Tak naprawdę problem ten ma wiele oblicz może to być reakcja psa na uwiązanie.

Zwierzę też ma swoje nawyki
Podczas gdy zwierzę widzi innego psa biegającego luzem, zastanawia się, dlaczego właściciel wciąż używa smyczy. Pies może być w ten sposób krępowany oraz czuć się nienaturalnie w takim momencie zaczyna się szarpać i może stać się agresywny dla właściciela. W pewnych sytuacjach dobrze jest rozważyć zamianę smyczy na wygodniejsze szelki, które nie ograniczają w żaden sposób naszego psa, a przy tym są wygodniejsze. Pies na szelkach czuje się o wiele bardziej mobilne niż na smyczy. Problem w tym, że nie każdy pies może nosić szelki i dlatego, jeśli musimy korzystać ze smyczy, to powinniśmy prowadzić ją swobodnie. Dzięki temu nasz pupil będzie miał więcej możliwości ruchu i nie będzie przejawiał agresji podczas spaceru. Agresja u psów agresywnych może przenieść się z innego zwierzaka na ludzi. Jest to szczególnie bezpieczne i musimy jak najbardziej zdawać sobie sprawę z zagrożenia.

Zagrożenie istnieje
Każdy pies, jest niebezpieczny, zwłaszcza jeśli ulega agresji smyczowej. Właściciel może odczuwać wtedy zagrożenie, ponieważ nigdy nie przewidzimy, co zrobi nasz pupil. Właśnie dlatego powinniśmy na poważnie brać agresję smyczową, ponieważ tylko w taki sposób zdajemy sobie sprawę z istnienia takiego zjawiska. Nie należy się bać własnego psa, lepiej jest po prostu wyzbyć się jego złych nawyków, poprzez trening psa. Warto postawić na dobre szkolenie, ponieważ w ten sposób pies staje się bardziej uległy. W momencie, gdy pies jest dla nas przyjacielem, powinniśmy dać mu więcej swobody. Pies potrzebuje mieć nieco więcej przestrzeni i właśnie dlatego w ten sposób także jesteśmy w stanie poprawić charakter naszego psa. Liczy się dobre podejście, tylko wtedy będziemy w stanie prawidłowo wyprowadzać psa, bez zagrożenia dla innych.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania