Jak oduczyć psa złych nawyków

Małe psy potrafią być naprawdę nieznośne. Drapanie, skakanie, a zwłaszcza gryzienie sprawia, że właściciel chce zrobić wszystko, aby oduczyć szczeniaka tego typu zachowań w przyszłości. Lepiej zrobić to jak najszybciej, bo o ile ugryzienie szczeniaka nie powoduje jakiś większych problemów, tak w przypadku dorosłego psa, taki nawyk, może być niebezpieczny, dla wielu ludzi. Jeśli więc chcemy profesjonalnie poradzić sobie z tym problemem, to powinniśmy wyszkolić szczeniaka, gdy tylko zacznie szósty dzień swojego życia. Małe pieski bardzo szybko się uczą i właśnie dlatego warto od najmłodszych lat pozbyć się nawyku gryzienia. Warto też pokazać pieskowi, że gryzienie powoduje ból w ten sposób, pies będzie w stanie zrozumieć, że to, co robi, jest bolesne i stanie się delikatniejszy.

Uczymy psa
Dobry właściciel, powinien nauczyć pieska gryzienia przedmiotów, a nie ludzi taki zamiennik z pewnością będzie dobry dla psa, ponieważ będzie on mógł w ten sposób czyścić sobie zęby. Jeśli szkolimy psa, musimy być naprawdę cierpliwi, nie tak łatwo jest oduczyć psa gryzienia, dlatego rezultaty przyjdą dopiero z czasem, więc cały proces zajmie nam kilka miesięcy. Złe nawyki mogą tak naprawdę mocno skomplikować życie każdego właściciela. Pamiętajmy, że jeśli nie oduczymy psa pewnych zachowań, to w przyszłości będzie on je powielał, co z pewnością jest dla nas poważnym zagrożeniem. W tym wypadku oduczenie pewnych nawyków wymaga od nas właścicieli zastosowania konkretnej tresury psa.

Postawmy na profesjonalny trening
Jeśli nie dajemy sobie z tym wszystkim rady, to musimy udać się do określonych specjalistów, oni z pewnością nam pomogą zapanować , nad naszym psem. Nie należy się bać ostatecznych rozwiązań, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się wielu problemów wychowawczych, a i nasz pies po odpowiednim szkoleniu zupełnie inaczej reaguje. Jest to również rozwiązanie dla psów w każdym przedziale wiekowym, co z pewnością ma duże znaczenie dla nas. Także większe psy trzeba pozbyć się pewnych manier, które są uznawane za złe wychowanie. W ten sposób właściciel jest w stanie zrozumieć skalę zagrożenia i dostosować się do sytuacji, a to jest bardzo istotne.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania