Transport zwierząt za granicę

Przewóz zwierząt za granicę jest bardzo skomplikowany. Jako właściciel psa musimy spełnić wiele różnych warunków i formalności, dzięki którym będziemy mogli pojechać z naszym psiakiem do innego kraju. Aby zwierzę mogło podróżować, musi mieć mikrochip tak, aby w razie problemów można było ustalić nazwisko i adres właściciela zwierzęcia. Zwierzęta podróżujące za granicę muszą posiadać wszystkie niezbędne badania lekarskie oraz muszą posiadać zaświadczenie o szczepieniu przeciw wściekliźnie.

Paszport wymagany
Jeśli chcemy, by pupil z nami podróżował, musimy wyrobić mu specjalny paszport, który wystawiany jest przez weterynarza. To właśnie wewnątrz takiego dokumentu jest potwierdzenie szczepienia przeciw wściekliźnie. Nie każdy weterynarz jest uprawniony do wystawienia takiego paszportu. Cena takiego dokumentu to koszt 51 złotych. Pies, który z nami podróżuje, musi być także odrobaczony i zabezpieczony przeciw kleszczom. W ten sposób jesteśmy już w pełni przygotowani do wyjazdu z psem. Pamiętajmy, że wszystkie te punkty są niezbędne, jeśli chcemy podróżować ze zwierzakiem za granicę bez żadnych dodatkowych komplikacji prawnych. Wakacje to najczęstszy powód, dla którego wyjeżdżamy z naszym pupilem. W wielu przypadkach po prostu nie mamy z kim zostawić naszego podopiecznego i właśnie dlatego zabieramy go ze sobą na wycieczkę. Jak sami widzimy, kwestie formalne, potrafią być bardzo uciążliwe, dlatego tym bardziej musimy wykonać wszystko i o niczym nie zapomnieć, że inaczej wyjazd ze zwierzakiem stanie się niemożliwy.

Inne przepisy
W niektórych wypadkach, jeśli udajemy się do krajów znajdujących się poza strefą Unii Europejskiej, może okazać się, że wprowadzone są zupełnie inne wymogi lub dodatkowe kwestie. W wielu przypadkach jest to wymaganie związane z wydłużoną kwarantanną. Musimy być świadomi, ponieważ inaczej nie zostaniemy wpuszczeni na teren danego kraju i będziemy musieli wrócić do domu. Restrykcje związane z chipem u psa nie są aż tak ważne w mniejszych krajach. W niektórych miejscach zamiast chipu wystarczy standardowy tatuaż. Wszystkie chipy niezależnie od wykonania muszą spełniać normy ISO, bez tego również nie zostaniemy wpuszczeni.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania