Tresura psa

Dzisiaj szkolenie psa powinno być podstawą dla każdego właściciela. W tej dziedzinie możemy sobie ułatwić życie, wykorzystując odpowiednie akcesoria dla psa. W ten sposób zadaniem właściciela jest odpowiednie wykorzystanie tego typu przedmiotów w tresurze, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tresura musi odbywać się w określonych warunkach. Pies musi mieć dużo wolnego miejsca po to, aby był w stanie wykonywać zadania. My jako właściciele możemy w tym celu wykorzystać smycz taśmową, która jest absolutną podstawą w tresurze. W ten sposób mamy odpowiednią kontrolę nad pupilem, dzięki czemu wykonuje on polecenia, o które go poprosimy.

Plac szkoleniowy
Pewne elementy tresury wykorzystuje się także w domu nie tylko na placu szkoleniowym. Akcesoria szkoleniowe pozwalają nam przyspieszyć naukę komend, dzięki czemu uda nam się o wiele szybciej uzyskać pełne posłuszeństwu u naszego psa. Wzorowe chodzenie na smyczy i pełna ogłada to efekt dobrze wykorzystanego szkolenia. Tego typu dodatkowe przedmioty są potrzebne i nie należy oszczędzać na akcesoriach, ponieważ są one w stanie pomóc nam samodzielnie wyszkolić naszego pupila bez konieczności uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach. Pies to jedno z tych zwierząt, które lubi się aktywnie uczyć, dlatego szkolenie takiego zwierzaka, wydaje się stosunkowo proste. Musimy jednak zadbać o to, aby pies miał odpowiednie warunki, jeśli podobny trening chcemy przeprowadzić w mieszkaniu. Z uwagi na określoną przestrzeń musimy ją odpowiednio zagospodarować tak, aby nasz pupil miał dostatecznie dużo miejsca do tego, aby mógł się wykazać.

W domu utrwalamy komendy
W mieszkaniu, możemy utrwalać wiele umiejętności, które pies nauczył się na kursie. W ten sposób pies o wiele lepiej reaguje na wybrane komendy. Opanowanie sztuczek i wszystkich innych ćwiczeń to podstawa a my jako właściciele musimy o to zadbać w szczególności. Pies przy odpowiedniej mobilizacji będzie w stanie dostosować się do komend głosowych, co ma znaczenie przy ogólnej tresurze. Jeśli wszystko dopracujemy, to z pewnością proces tresury psa będzie szybszy i bardzo efektowny warto o tym pamiętać.

Powiązane artykuły

Kontakt
Adres e-mail : zoowarszawa@poczta.eu
O nas

Poradnik dla właścicieli czworonogów, dzięki któremu będą z łatwością dobierać dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Zapraszamy do czytania